Categories: drukarnia, ksero, poznan

Gdzie najlepiej kserować w Poznaniu?

Ksero w Polsce

Technika ksero jest bardzo stara, ale wciąż popularna. W Polsce można odnaleźć sporo punktów, przeznaczonych do wykonywania usługi kserowania. Mimo gwałtownego rozwoju technologi, biznes kserograficzny ma się całkiem dobrze. Koszta do prowadzenia interesu są niewielkie. Wystarczy odpowiedni lokal oraz zakup dobrego kserografu. Często przedsiębiorcy świadczą usługę kserowania jako dodatek do prowadzenia sklepu papierniczego. Z kopiowania często korzystają głównie studenci, chcący powielić skrypty do nauki lub podręczniki. Literatura naukowa jest stosunkowo droga, a niewielki nakład w bibliotekach, znika w mgnieniu oka, a student (jak powszechnie wiadomo) chce mieć szybko i tanio w dogodnym dla siebie miejscu bez długiego czekania w kolejce. Są i tacy, którzy potrzebują kserowania w bardzo wczesnych godzinach porannych.

Najlepsze punkty Ksero w Poznaniu

Poznań należy do czołówki wielkich miast w Polsce. Warto zaznaczyć, że miasto jest bardzo rozwinięte pod względem kształcenia na wyższych uczelniach, więc istnieje wysokie zapotrzebowanie na kopiowanie treści na papierze. Ksero w Poznaniu głównie występuje w wielkich studiach poligraficznych, drukarniach albo jako profesjonalne punkty z szeroką gamą usług. Dość sławne punkty poznańskich ksero, były ulokowane pod Kaponierą.

Obecnie w Poznaniu studenci korzystają z ksero w pobliżu swoich wydziałów uczelni. Uczący się na Uniwersytecie Ekonomicznym, proponują ulicę Taylora lub Taczaka. W dzielnicy Morasko jeden z najtańszych zakładów w Poznaniu jest umiejscowiony przed przejazdem kolejowym. Siedem groszy za czarno-białą stronę to idealna cena dla studenta. Przyszli medycy preferują usługi na ulicy Śniadeckich, gdzie najlepiej kserować dużą ilość stron. W rozrachunku wychodzi cztery grosze za każdą stronę. Inżynierów, natomiast, interesuje rondo Rataje. Do ciekawostek można zaliczyć Bibliotekę Raczyńskich. Zapisani w placówkę, mogą kserować do trzydzieści stron miesięcznie całkowicie za darmo. Oprócz tego dostają dostęp do komputera na maksymalnie dwie godziny dziennie.