Categories: drukarnia, ksero, poznan

Ksero Poznań

Poznań to miasto, w którym praca biurowa pełni szczególną rolę – w górę pną się nowe kolejne biurowce, a powstają w nich siedziby kolejnych międzynarodowych często korporacji. Zapotrzebowanie na pracowników biegłych w administrowaniu i zarządzaniu jest coraz większe, a co za tym idzie powstają również liczne punkty ksero, gdzie klienci mogą wydrukować określone dokumenty. Zagęszczenie tego typu puntów na mapie, szczególnie poznańskiej Starówki, jest coraz większe, więc nawet przypominając sobie o konieczności danego wydruku w ostatniej chwili za drobną opłatą, jest się w stanie bez problemu jej dokonać. 

Metoda działania punktów ksero 

Najczęściej punkt ksero obsługuje klientów, którzy przychodzą z własnymi nośnikami pamięci, na których zapisane są dokumenty skierowane do wydruku. Często jednak istnieje możliwość zalogowania się np. na swoją pocztę elektroniczną na komputerze i w ten sposób pozyskanie dostępu do danych plików. Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, punkty ksero służą również do kopiowanie dokumentów w wybranej przez klienta liczbie. Kwota, którą należy przeznaczyć na tego typu usługę jest niewielka – do kilkunastu groszy za kartkę.

Przydatne również dla studentów!

Jeżeli chodzi o punkty ksero Poznań dysponuje tak wielką ich bazą także z powodu rozwiniętej sieci akademickiej. Studenci w wynajmowanych mieszkaniach lub pokojach rzadko kiedy posiadają na własność drukarkę – najczęściej korzystać muszą właśnie z takich punktów, aby wydrukować materiały potrzebne na zajęcia. Coraz częściej też spotyka się z kserowaniem podręczników lub skryptów przez studentów, co jest tańszą opcją niż kupowanie nowych. Wiele studiujących osób docenia możliwość poczynienia każdej oszczędności, więc ochoczo korzysta z tego, co dają im stosunkowo tanie punkty ksera zlokalizowane w wielu punktach w mieście. Zysk tego typu instytucji nie stanowi żadnych wątpliwości, jeśli weźmie się pod uwagę prosty fakt, że w Poznaniu studiuje ponad 100 tysięcy osób, co czyni z tego miasta jeden z głównych ośrodków akademickich kraju.